Home > Online İşler > Web Sitesi Tüyoları > Web Site Trafiğinizi Hızla Yükseltecek İçerik Nasıl Üretilir

Web Site Trafiğinizi Hızla Yükseltecek İçerik Nasıl Üretilir

web sitesi trafiğini yükseltecek içerik

Hiç yazdığınız içeriklerin bir işe yaramadığını düşündünüz mü? İçeriğinizi kimse beğenmezse hiç bir sosyal paylaşım, backlink veya trafik artışı sağlayamazsınız. Doğru içerik nasıl üretilir diye sorualacak bir sorunun elbette doğru, pratik cevapları var.

İster B2B (Business To Business) ister B2C (Business To Customer) içerikler yazıyor olun, içerik üretmenin bir sanatı vardır.

Peki, hemen yarın sabahtan itibaren web site trafiğinizi hızla yükseltecek içerik nasıl üretilir?   Aşağıdaki ipuçlarını izleyin ve içeriğinizin paylaşılma şansını artırın. Paylaşılmak demek daha fazla trafik demektir.   İşte size harika içerik üretmek için bir dikkat edilecekler listesi:

Genel yazma ipuçları

B2B veya B2C izleyici kitlesine de yazsanız, içeriğinizin harika olması için takip etmeniz gereken genel içerik üretme ipuçlarını size veriyorum:

1. “Sen” ve “ben” kelimelerini kullanın

İçeriğinizde sen ve ben sözcüklerini kullanmak okurlarınızla aranızda bir sohbet havası oluşturur ki bu da okurlarınızın sizinle daha uzun süre bağlantılı kalmalarını sağlar.

2. Basit tutun

Yazılarınızda (makale, deneme vs) süslü sözcükler kullanmayın. Beşinci sınıf mezunu birisi yazdıklarınızı anlıyorsa tamamdır, ne mutlu size. Aksi takdirde birçok okuru kaybedersiniz.

3. Doğrudan konuya odaklanın

Kimse şişirme yazıları okumayı sevmez. Sadede ne kadar hızlı gelirseniz o kadar iyidir.

4. Ara başlıklar kullanın

Ara başlıklar yazınızı daha akıcı ve okunur kılar.

5. Başlığınız göz alıcı olmalı

Yani dikkat çekici, ilgi uyandırıcı!.. Bir söz verin, bir aciliyeti veya merakı tetikleyin.. ki insanlar yazınızın geri kalanını da okumak istesinler.

6. Paragrafları kısa tutun

En ideali paragraflarınızın 5 ilâ 7 satırı geçmemeli. Ama bizim millet ne kadar çok seviyor yazı duvarı gibi paragrafları yahu? Şaşırıyorum. Okunmak istiyorsanız, kısa tutunuz.

7. Bir resim binlerce sözcüğe bedeldir

Ve tüm o yazılar resim olmayınca sıkıcı hale gelir.

8. Görselleri alakalı seçin

Sırf resim koymuş olmak için saçma sapan alakasız resimleri kullanmayın. İçeriğinizle alakalı resimler seçmeye özen gösterin.

9. Giriş kısmında bir beklenti oluşturun

İnsanlar girişi okuduklarında, yazının geri kalanından ne bekleyeceklerini bilmeliler.

10. Kişiliğinizi ışıldatın

Espri anlayışından yardımseverliğe kadar tüm kişiliğinizi gösterin. Okurlarınızın sizi tanımalarına izin verin.

11. Kalın, eğik (italik) ve altı çizgili

Bir noktayı vurgulamak istiyorsanız, belli terimleri kalın, eğik ya da altı çizgili olarak yazmayı tercih edin.

12. Bir hikaye anlatın

Hikayeler okurları çeker ve onları eğlendirir.

13. Konuyu bağlayın

Okurlarınızın yazınızı okumayı bitirdiklerinde, anlatmak istediğiniz konuyu, varmak istediğiniz noktayı anlamış olacaklarından emin olun.

“İçerik Kraldır” sözü boşuna söylenmiş bir söz değildir ve hala geçerliliğini sürdüren bir kavramdır. Önceleri Google algoritmalarına ve arama motorlarının çalışma prensibine göre ortaya çıkmış olmakla beraber, aslolan insan olduğu için ve içeriğimizi okuyacak, değerlendirecek ve satın alma kararını verecek olan yegane hedef noktamız insan olduğu için içerik hala önemlidir. Özgün, kaliteli ve benzersiz içerik…

Belki içerik üretmek konusunda bir anda mükemmelleşemezsiniz, anında iyi sonuçlar alamayabilirsiniz ama elbet ilerleyeceksiniz ve yazma becerinizi geliştirdikçe trafiğinizdeki artışı fark edeceksiniz.

Leave a Reply