Home > Online İşler > İnternetten Satış > Daha Fazla Müşterinin İlgisini Çekmek için Yapmanız Gereken 3 Şey

Daha Fazla Müşterinin İlgisini Çekmek için Yapmanız Gereken 3 Şey

Merhaba yol arkadaşlarım…   Bu yılın artık sizin yılınız olmasını istiyorsanız harekete geçmelisiniz. İşinizi gerçekten büyütmeniz ve mesajınızı daha büyük bir şekilde paylaşmanız gerektiğini hissediyorsanız, abonelere odaklanmalısınız. Daha fazla insanın dikkatini çekmeli ve blogunuz için aboneler kazanmalısınız.   Bir ürün ya da hizmet demetini derleyip toplayıp sitenize koyarak, insanların gelip onu almasını bekleyemezsiniz. Çünkü öyle olmuyor; gelip almıyorlar (emin olun ben zamanında bunu denedim ve başarısız oldum).   Online işletme, pazarlama ve metin yazarlığı konularında bir öğrenci olmayı göze almalısınız. Öğrenmek zorundasınız. Öğrenmeye hevesli olmalısınız. Çünkü öğrenmeyi ne kadar çok istediğiniz, para kazanmayı da o kadar çok istediğinizin bir kanıtıdır.   Tutkunuzu ve yeteneklerinizi dünyaya nasıl anlatabileceğinizi öğrenmelisiniz ki böylece insanlar da size ne kadar çok ihtiyaçları olduğunu anlasınlar.   Satış sadece sunduğunuz ürün ya da hizmetin kalitesiyle alakalı bir şey değildir. Satış konusunu başarmak için kendinizi nasıl konumlandırdığınız, insanlarla kurduğunuz ilişkide iletişim sanatını nasıl kullandığınız ve tekliflerinizi nasıl en doğru şekilde sunabildiğiniz gibi temel tavırlar, stratejiler ve taktikler çok önemli bir yer tutuyor. Örneğin ben şimdi size vermek üzere olduğum bu taktiklerle eski bir ayakkabıyı dahi satabilirim.

İşte daha fazla müşterinin ilgisini çekmek için yapmanız gereken 3 şey:

 

1. Kendi alanınızda kendinizi “danışılacak kişi” statüsüne konumlandırın

Temel olarak kendi yetenekleriniz ve süper güçlerinize odaklanmalı, insanlara o konudaki “harikalığınızı” göstermelisiniz. Herhangi biri web sitenize ya da blogunuza girdiğinde içinden, bilinç altından şunu söylemeye başlar: “Neden SENİ dinlemem gerektiğini bana göster.”

2. İzleyici kitlenizin size aşık olmasını sağlayın

İlk buluşmada onlardan bir şey satın almalarını isteyemezsiniz. İnsanlara (iyi manada) kur yapmalı ve onları cezbetmelisiniz ve bunu yapmak için de ortaya bir strateji koymanız gerekiyor. Yani onların gönüllerini nasıl kazanacağınızın yollarını belirlemelisiniz.

3. Açık ve karşı konulamaz teklifler sunun

Her zaman söylüyorum; EYLEM ÇAĞRISI!.. Türkiye’de pek çok markanın ve işletmenin web sitesinde doğru düzgün bir eylem çağrısı yok. Çoğu bunun ne olduğunu bile bilmiyorlar zaten. Bakın, izleyici kitleniz ne yapacaklarını söylemeniz için deyim yerindeyse sizin ‘ağzınızın içine bakarlar’. Onlara açık ve anlaşılır yönlendirmeler verdiğinizden emin olun. Zayıf, cansız ve kararsız isteklerde bulunmayın.   Benim en başından beri okurlarıma ve sadık takipçilerime ne söylediğime bakın örneğin. Ve bunu ne kadar basit, açık ve net söylediğime: #1. İnternette para kazanmak için satış yapmalısınız (ürün / hizmet vs.), #2. Satış yapabilmek için blog açmalısınız, #3. Blogunuzda kalite sunmalı ve farklı olmalısınız, #4. Cazip bir şeyler vererek insanları blogunuza çekmeli ve onları orada tutmalısınız, #5. Sadık bir izleyici kitlesi oluşturmalı… ve sizden severek, isteyerek, memnuniyetle satın almalarını sağlamalısınız!   Bunları nasıl yapacağınızı hızlı ve kolay yoldan öğrenmek için de İste ve Yap‘ı takip etmenizi, sizlere sunduğum ücretsiz ve ücretli kaynaklardan faydalanmanızı tavsiye ediyorum. Acı-tatlı tecrübelerimden aldığım dersleri ve ipuçlarını kendinize uygulamanızı ve profesyonelleşmenizi istiyorum.   Eğer siz de hızla gelişen, baş döndürücü bir şekilde yer kapma ve para kazanma savaşlarına sahne olan online dünyada strese girmeden yer almak istiyorsanız…   …geleceğin iş yapma ve para kazanma şekli olan internet işleri / online business ile bir gelir kapısı oluşturmak ve kendinizle sevdiklerinize daha fazla zaman ayırabilmek istiyorsanız…   …işinizi inşa eden ve yükselten bir blog oluşturmak istiyorsanız…   Bu süreçte değinmemi isteyeceğiniz, cevabını en çok almak istediğiniz soruları, en merak ettiğiniz konuları veya mevcut işiniz / blogunuzla ilgili sıkıntılarınızı yazarak bana gönderin.   Daha önce hiç online bir işe giriştiniz mi? Bir şeyler mi satıyorsunuz yoksa danışmanlık mı yapıyorsunuz? Şu anda işleriniz nasıl ve ne aşamada? Satışlarınız var mı yok mu, varsa istediğiniz seviyede mi, değilse istediğiniz seviyeden ne kadar uzak? İnternetteki işinizde karşılaştığınız en büyük zorluk nedir? Şu anda boğuştuğunuz bir sıkıntı, zorluk var mı? Yoksa ilk kez bir online işe girişmek istiyor ama ne yapacağınızı bilemiyor ya da korkuyor musunuz? En büyük korkunuz nedir?   Yorum bölümünden bu sorulara cevap veren yorumunuzu bırakın, hepsiyle tek tek ilgileneyim.   [bgsection pex_attr_title=””ücretsiz” güncellemeleri alın” pex_attr_subtitle=”3000+ abonenin arasına siz de katılın” pex_attr_undefined=”undefined” pex_attr_style=”section-light” pex_attr_bgcolor=”f7f7f7″ pex_attr_image=”http://isteveyap.com/wp-content/uploads/2014/05/blog-oluşturun.jpg” pex_attr_imageopacity=”0.2″ pex_attr_bgimagestyle=”static” pex_attr_titlecolor=”252525″ pex_attr_textcolor=”777777″ pex_attr_height=”” pex_attr_cssclass=””]

Kaydolmak İçin Buraya Tıklayın

[/bgsection]


DAHA FAZLASINI MI İSTİYORSUNUZ? AŞAĞIDAN TERCİHİNİZİ YAPIN VE DEVAM EDİN

 

 

Leave a Reply