Home > Haberler > Yahoo’dan Yeni Seçenek: Benim E-Postam Değil!

Yahoo’dan Yeni Seçenek: Benim E-Postam Değil!

Hatırlayacağınız gibi, Yahoo geçenlerde 12 ay boyunca hiç aktif olmayan email hesaplarını kapattı ve bu sahipsiz hesapları yeni kullanıcılar alabilsin diye yeniden genel kullanıma açtı. Bu sırada Yahoo kullanıcı gizliliğini korumak için çeşitli önlemler aldı. Örneğin email hesabı sahiplerine 30 gün boyunca hesaplarının kapatılıp geri dönüşüme aktarılabileceği uyarısını yaptı ve kapanan hesaplara email gönderenlerin mesajlarını kendilerine geri döndürerek bu hesabın aktif olmadığını bildirdi. Bu doğrultuda tüm email hesaplarında yeni bir “Benim E-Postam Değil” seçeneği sundu. Bu yeni bir kullanıcıya aldığı bir emailin kendisine değil, email hesabının önceki kullanıcısına gönderildiğini gösterme imkanı veriyor.

Yahoo - Benim Epostam Değil

Bu Sizin Postalarınız İçin Ne Anlama Geliyor?

Bu tıpkı birinin yeni bir eve taşınması ve o evin bir önceki kiracısına gönderilen postaları alması gibi bir şey. O bu postaları istememişti, ve onları okumakla da ilgilenmiyor. Göndericinin eski kiracının taşındığını bilmesini istiyor ve mektupları geri gönderiyor.

İşte bu, geri dönüşümden gelmiş bir e-posta hesabının yeni kullanıcısı “Benim E-Postam Değil” seçeneğini tıkladığı zaman gerçekleşecek olan olay. Eğer siz bir gönderici iseniz, bülten mailleriniz size geri dönecek demektir.

Temizlik Vakti

Son olarak da bunun mail bülteni gönderen okurlarımızla ilgisini söyleyelim:

Yeni kullanıcı kendisine ait olmayan bir bülten mailini de kolaylıkla spam olarak işaretleyecektir. Gereksiz yere bu duruma düşüp, bir suçumuz yokken yani spamla bir ilgimiz yokken bir de spammer damgası yememek için yapabileceğimiz en iyi şey, derhal bülten abone listemize gidip, uzun zamandır maillerini hiç açmamış yahoo uzantılı email adreslerini abone listemizden silmek olacaktır. Bunu bir an önce yapmak en iyisi!..

Bayram temizliğiniz kolay gelsin 😉

Leave a Reply