Home > Online İşler > Girişimcilik > İLK ZİYARETİM

İLK ZİYARETİM

Yeni Bir Çağda Yeni Bir Hayata Başlarken…

Başlarken motivasyon gerçekten önemli… Dünya genelinde başarı peşinde koşan insanlar günlük dozda motivasyon ile önemli adımlar atıyor, hedeflerine daha fazla odaklanarak kısa ve uzun vadeli başarılara ve kazançlara erişiyorlar.

Yeni Bir Hayata Başlarken

Dijitalleşen dünyada
çalışma anlayışı da,
çalışma şekilleri de
değişiyor.

İşinize başlarken bunun gibi rahat bir ortamın tadını çıkararak çalışacağınızı hiç düşünmüş müydünüz? Ya da yaptığınız iş her ne olursa olsun, onu istediğiniz yerde, istediğiniz zaman ve istediğiniz kadar çalışarak yapacağınızı hayal edebilir miydiniz?

Evet, aslında iş hayatınıza özgürlük katmak ve günlük yaşantınızı da daha eğlenceli hale getirmek kesinlikle mümkün!

Biz İste ve Yap ile insanlara istedikleri hayatı yaşamak, hedefledikleri başarılara ulaşmak konusunda her gün bir parça ilham ve teşvik kaynağı olmayı arzuluyor ve bu yönde yayınlar yapmayı seviyoruz.

Bizce dilediğiniz yerde ve özgürce çalışmak için 3 şeye ihtiyacınız var:
– Bunlardan ilki bir dizüstü bilgisayar…
– İkincisi bir internet bağlantısı…
– Ve üçüncüsü de –ki bu en önemlisi– zihniniz.

İnançla dopdolu olan zihniniz. Dilediğiniz yerde, dilediğiniz zaman ve dilediğiniz kadar çalışabileceğinize olan inancınız.
İşte çoğu insanın atladığı nokta, bu işin en önemli parçası olan zihniyet, inanç ve istektir.

Çünkü çoğumuz aynı zihinsel altyapı ile yetişiyoruz. Bu yüzden daha düne kadar, kafalara kazınmış klasik çalışma koşullarına ve işyeri algısına o kadar alışmıştık ki, bir kafede, bir sahilde ya da evde çalışabileceğimizi kolayca kabullenmek mümkün değildi. İstediğimiz şekilde ve sadece en sevdiğimiz şeyi yaparak para kazanabileceğimize pek inanamıyorduk.

Ama bir nesil geçti ve bugün artık dijital işlerin, internet girişimcilerinin çağı. Bu çağın gençlerine göre artık bu tamamen mümkün. Zaten rakamlar da bunu gösteriyor.

2020’den Sonra İş Hayatında Bizi Nasıl Bir Dünya Bekliyor

İşte dünyaca ünlü intuit firmasının Intuit 2020 adlı araştırma raporuna göre önümüzdeki 10 yıl içerisinde yaşanacak gelişmeler:
Serbest çalışanların sayısı dünya çapında artacak ve 2020 yılına kadar iş gücünün %40’ından fazlası serbest çalışanlardan oluşacak. Küçük işletmeler, sabit işçi maliyetlerini en aza indirerek ve mevcut yetenek havuzlarını genişleterek, koşullu (serbest) çalışanlardan oluşan kendi işbirliği ağlarını geliştirecekler. Serbest mesleklerin, kişisel işlerin ve mikro şirketlerin sayısı hızla artacak.

Evet.. Biz de yıllarca özel sektörde çalıştık. En alt kademelerden müdürlüklere giden süreçlerde çok önemli tecrübeler edindik. Yaşadığımız deneyimlerden şikayetçi değiliz çünkü bu süreç bize önemli birikimler de sağladı.
Ama başkalarının işlerinde çalışırken yaşadığımız en acı tecrübe şu oldu: Kendimizi hiçbir zaman, asla ve asla tam olarak özgür hissedemedik. Evet, önemli pozisyonlarda ve ortalamanın üzerinde ücretlerle çalışıyorduk belki ama… Hiçbir zaman çalıştığımız yerler için daha iyisini yapabilecek olan potansiyelimizi tam anlamıyla kullanamıyorduk.

Neden?

Çünkü onları; patronlarınızı, müdürlerinizi, firmanızı bir adım daha ileriye taşımak, daha fazla müşterinin dikkatini çekmek, daha fazla satış yapmak gibi konularda attığınız ve atabileceğiniz birkaç adımdan sonra hemen birilerinin bariyerlerine takılıyorsunuz. Ya engelleniyor, ya yaptığınızın karşılığını tam olarak alamıyor, ya da takdir yerine itirazlar ve müdahalelerle karşılaşıyorsunuz…

Çünkü bazı insanlar ve o tip insanların yönettiği işletmeler aşırı derecede bağlı oldukları gelenekleri ve düşünce yapıları yüzünden kendilerini her zaman kısıtlıyorlar, sınırlıyorlar.

Böylece web dünyasına adım attık ve hep hayalini kurduğumuz kendi online işimizi başlattık. Bir daha da asla geriye bakmadık.

Kesinlikle mükemmel bir fikrimiz ya da harika bir planımız yoktu. Tek sahip olduğumuz şey, yıllardır içimizde gizlediğimiz inanılmaz tutkumuz ve hayatımızı artık kendi kurallarımıza göre yaşama konusundaki kararlılığımızdı.

Doğru Yerde misiniz?

İşte tam da bu, sizin burada olma sebebiniz. Eğer siz de bunu istiyorsanız, eğer işte özgürlük istiyorsanız, işinizi kendiniz tanımlamak, iş koşullarınızı, verimliliğinizin ve kazancınızın alt ve üst sınırlarını kendiniz belirlemek istiyorsanız… ya da sınırları tamamen kaldırmak istiyorsanız, emin olun şimdiye kadar olduğunuz en doğru yerdesiniz.

Eğer zaten bir serbest çalışansanız ve mevcut bir işiniz ya da işletmeniz var ise ama şimdiye dek işleriniz hep olmasını istediğiniz gibi gitmiyorsa blogumuzda doyasıya gezinin. Sayfalarında dolaşın. Ücretsiz sunduğumuz kaynaklardan mutlaka faydalanın.

Emin olun her sayfada ilginizi çekecek ve hoşunuza gidecek konular bulacaksınız. Geniş bir konu yelpazesindeki blog yazılarını doyasıya okuyacaksınız.

Evet, okuyun, keyiflenin, faydalanın… ama en önemlisi de lütfen katılımcı olun ve mutlaka bizimle ve okurlarımızla fikirlerinizi paylaşın.

Burada olmanız gerçekten harika! İste ve Yap sizin gibi, aynı amaçlarla burada bulunan ve başarma potansiyeli ve isteğiyle dolu mükemmel insanlardan oluşan bir topluluktur…

Ve unutmayın ki siz olmadan, bir kişi eksiğiz. Bize katılın ve maceramızın tadını çıkarın.

Başlarken okumak isteyebileceğiniz bazı yazılar:

Yeni Bir Şey Denemek için Çok mu Geç

Blog Yazmak ve Etkili Bir Blog ile Hayatınızı Nasıl Değiştirebilirsiniz

“Tüm İyi Fikirler Zaten Alınmış” ise Ne Yapmak Lazım – Niş Blog ve Niş Konu Seçiminiz için İpuçları

Buraya daha fazla makale ve Ücretsiz Kaynaklar da ekleyeceğiz. Takipte kalın… 😉

Leave a Reply