Home > Online İşler > Girişimcilik > Çünkü Gelecek İnternette, Bugün de Öyle!

Çünkü Gelecek İnternette, Bugün de Öyle!

Tüm bunları nasıl yapacağını öğrenmek için hemen bugün aramıza katıl.. çünkü burada finansal özgürlük yolculuğun için hazırlayıp sana sunduğumuz, her yerde bulamayacağın kaynaklar var. iste ve yap topluluğu Birkaç basit bilgiyi sizinle paylaşmak istiyorum: Facebook’un şu anda 1 milyardan fazla kullanıcısı bulunmaktadır. *wiki Türkiye Facebook kullanıcı sayısıyla 206 dünya ülkesi arasında ilk üçteki ABD, Brezilya ve Hindistan’dan sonra 6. sırada gelmektedir. Bu rakam 2013 Mart ayı itibariyle 32 milyondan fazladır. Her 5 kişiden 1’inin internetten alışveriş yaptığı Türkiye’de e-ticaret hacmi 2012’de 31 milyar TL iken, 2015 yılı tahmini 62 milyar TL yani bunun tam iki katıdır. *eticaretmag online alışveriş araması Son olarak Wikipedi’den bir alıntı:

E-ticareti bu kadar gözde kılan unsurlar arasında; e-ticaretin, şirket ile hedef kitlesi arasındaki doğrudan ilişki sağlaması, pazarlamacılara istedikleri bilgileri sunması, hızlı ve düşük maliyetli olması ve tüm bunların elektronik ortamda yapılıyor olması sayılabilir. Diğer olumlu unsurlar arasında ise dağıtımda kolaylık ve ucuzluk, tüketici ile daha rahat etkileşim, anında geri dönüş, dikkat çekicilik, küresel pazarla tanışma, 24 saat hizmet ve anında satış yer alır. Normal koşullarda ortalama 10 yıl alan markalaşma süreci, elektronik ticaret sayesinde 2 yıla inmiş durumdadır. Bugün “Dünyanın en büyük 500″ şirketi listesinde bundan birkaç yıl önce kurulmuş olan onlarca e-şirket yer alıyor.”

Daha onlarca rakam ve istatistik verebilirim ama sizi sıkmak istemiyorum. Kısaca anlatmak istediğimiz şey şu; dünya hızla dönüşüyor.. teknolojiye ve özellikle de elektroniğe dönüyor. Klasik çalışma anlayışı ve iş koşulları değişiyor. Bugün 18 yaşında bir genç bir program ya da web sitesi üreterek milyon dolarlar kazanabiliyor. Hayır, siz de milyon dolarlar kazanın demiyoruz elbette [zaten bu saçma olurdu biz de kazanmıyoruz çünkü ;)], ancak bir şeye dikkatinizi çekmek istiyoruz. İnternet artık sadece bir teknoloji terimi değil; hayatın ta kendisi! Birilerinin hoşuna gitse de gitmese de, kabul etseler de etmeseler de bunu yukarıdaki rakamlardan açıkça görebiliyoruz. Dünya genelinde 200 milyondan fazla blog var ve her gün binlerce yeni blog açılıyor.. evet Hergün! Ve hala açılmaya devam ediyor. Aylık ortalama 1.000 dolardan 50.000 (elli bin) dolara kadar kazanan bloglar var. Türkiye’de de, dünyada da.. (Dünyada bilinen en kazançlı 30 bloga ve aylık kazançlarına bir göz atmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.) Şu anda bu online dünyada insanlar yaşıyorlar. Web sitelerinde yazıyor, bloglarında paylaşıyorlar, sosyal medyada reklamlar veriyor ve alışveriş yapıyorlar, randevulaşıyor, seminerlere katılıyor, gelişiyor ve ticaret yapıyorlar. Ve para kazanıyorlar. Ufak tefek ürünlerini satarak harçlık çıkaranlar da var, tüm geçimini online işinden sağlayanlar da.. Neden bu dünyada biz de yerimizi almayalım? Geleceğe doğru tüm hızıyla yoluna devam eden bu tren önümüzden geçip giderken biz neden durup seyredelim? Belki de bu trende size ait bir yer var ve sizin bundan haberiniz yok. Belki de o yer en güzel yerlerden birisi ve oldukça kazançlı. Bunu trene atlamadan bilemezsiniz. Tek yapmanız gereken istasyona gitmek ve o trene gelir gelmez binerek yolcular arasındaki yerinizi almak. Biz bu trene bindik, yolculuğa katıldık ve bu işin öyle imkansız olmadığını gördük. Sadece -her işte olduğu gibi, biraz ciddi planlama ve sıkı çalışma ile gerçekten önemli başarılar yakalamanın ve sürekli gelirler elde etmenin mümkün olduğunu fark ettik. Sizi de bu trene davet etmek istiyoruz. Elimizi uzattık, bekliyoruz. Bizimle yolculuğa katılmak istemez misiniz? İste ve Yap!’ın bir parçası olun; yepyeni başarıları birlikte keşfedelim.

Leave a Reply