“Sonbaharda Pamukkale”

Dün bir arkadaşımla Pamukkale’ye gittim..

Bir iki saat kadar durup geri döndük şehre. Tabi Pamukkale bembeyaz örtüsü dışında Hierapolis‘iyle, müthiş Antik Havuz‘uyla ve müzeleriyle de meşhur bir turistik bölge olduğu için biz hayli kalabalık bir ortam bekliyorduk; daha önceki tüm ziyaretlerimde orayı öyle ana baba günü gibi bir halde görmeye alışkın olduğum için..

Ama hiç umduğumuz gibi değil, tam aksine tam bir uyku sessizliği hakimdi beyaz kente.. Aslında bu hoşuma gitmedi de değil; insan her gittiğinde curcuna ve kalabalıklarla görmeye alıştığı bir yerde bu kadar sessiz ve sakin bir ortamla karşılaşınca huzurla doluyor. Mekana tek başına sen sahipmişsin gibi hissedip keyifleniyorsun.

Ben de sarıldım kamerama ve yürüyüşümüz boyunca bazı fotoğraflar çektim. Pamukkale resimleri çekmek isterken kadraja giren onlarca şortlu terlikli turistler ve satıcılardan oluşan insan kalabalıkları olmayınca fotoğraf çekmek de daha keyifli oluyor, fotoğraflar da daha bir kaliteli oluyormuş..

Elde ettiğim pozları çok beğendim ve sizinle paylaşmak istedim. Bu hoş manzaraları paylaşmayıp kendime saklasam haksızlık olurdu herhalde. Buyurun “Sonbaharda Pamukkale” adını verdiğim fotoğraf galerisine..

You may also like