İşte İlk Konuğumuz: HaleNur.Net

sarı kız tabletMuhabbetimize Takılanlar’da bu hafta bir dünya tatlısını çıkaracağız karşınıza. Yok, kendisini gördüğümüzden ya da yüzünü beğendiğimizden değil (yüzünü biz de merak ediyoruz aslında). Bizim O’nu bu kadar tatlı bulmamız kendisini küçük bir ‘yıldız’ olarak görmemizden kaynaklanıyor.

Dürüstçe söyleyelim ki aslında bu bölümümüzde bahsetmek üzere 1-2 tane blog belirlemiştik önceden. Ama son anda karşımıza öyle bir şirine çıktı ki.. diğer blogları birer hafta ertelemek zorunda kaldık ve bugün size Hale Nur’dan bahsetmek istedik. Çünkü O bizi çok etkiledi.

Evet, HaleNur.Net ‘ten bahsediyoruz. Hale Nur henüz ilköğretim 8. sınıf öğrencisi ama bakın nasıl bir blogger: Kendi söyleyişiyle ilk önceleri “hacker” olmaya özenerek visual basic öğrenmeye başlamış. “Ancak daha sonraları bunun saçma bir şey olduğunun farkına vararak bu işlerden vazgeçtim” diyor. Bravo! ;)

Şimdiye kadar ise  c#, vb, css, html ve az da olsa asp.net yazılım dillerini öğrenmiş. Ağzımız açık kalıyor. Yaşıtları – hele hele hemcinsleri renkli tokalarla ve o gün hangi giysiyi giyecekleriyle uğraşıp justin bieber peşinde koşarken Hale önemli bir WM (webmaster) olma yolunda hızla ilerliyor. Gurur duymamamız elde değil.

Gelelim bloguna.

Halenur.net gayet sade bir tasarımla çıkıyor karşınıza (tabi içerde okuduklarımıza bakılırsa Hale sürekli yeni temalar deniyormuş, yani tasarım yine değişebilir).

Elbette ilk dikkatimizi çeken şey blogun biraz Hale’nin yaşından da kaynaklanan biçimde çok samimi, çok sevimli olması. Bir de böyle başarılı bir blog açısından bakınca – ne yazık ki yeni gelen neslimizin tipik bir hastalığı olarak – dil ve anlatımımızda da pek fazla hatalar göze çarpıyor. Ne olursa olsun “Türkçe’ye biraz daha dikkat” demek istiyoruz sevgili Halecim.

Gördüğümüz kadarıyla Hale blogunda daha çok günlük tarzında yazılar yazıyor ve başından geçen olaylardan ve düşüncelerinden bahsediyor. Tam bir öğrenci blogu havasında yani halenur.net. Üstelik blogunu bir hayli popüler kılmayı da başarmış; yorumlara tek tek cevap veriyor.

Reklamlara ve sponsor makalelerine de yer vermeyi ihmal etmemiş. Kendisine bol kazançlar dileyelim şimdiden.

Bir şey net olarak aklımızda kaldı ki, Hale blogunu çok seviyor. İşte en önemli mesele bu! O yaptığı şeyi çok seviyor ve onu isteyerek yapıyor…

Bu blog Hale Nur açısından bakınca kesinlikle bir kıstas değil bence; zira ben onun ileride çok daha büyük bloglar ve zengin web siteleri kuracağına inanıyorum.

Rock (metallica da dahil, wow!) dinleyen, matematiği çok seven ve kendine ideal olarak Steve Jobs (Apple CEO’su) gibi bir adamı seçen Hale Nur’a kucak kucak sevgilerimizi gönderiyor, web hayatında çoook büyük başarılar diliyoruz.

Umarız ileride de hep gurur duyulacak bir bayan olursun.

HaleNur

You may also like

2 comments

  • Hale 03/10/2013  

    Tasarımımı büyük ihtimalle değiştireceğim o yüzden pek düzenlemedim. Bana yer verdiğiniz için gerçekten çok teşekkür ederim dediklerinizde çok haklısın özellikle yazımda onu elimden geldiğince düzeltmeye çalışıyorum.

  • Ahmet Bilmez 03/10/2013  

    Hale Nur’u yakından tanırım, çok iyi arkadaşızdır. Yaşıtlarına göre yaptıkları şeyler çok ama çok iyi bence.