İste ve Yap Tam Olarak Neyle İlgilidir?

 

Eğer kendinize daha önce şu soruları sorduysanız:

“Nasıl daha fazla müşteri kazanabilirim?”
“İnsanları beni dinlemeye nasıl ikna edebilirim?”
“Ürünlerimi nasıl en karlı biçimde fiyatlandırabilirim – ve insanları onları satın almaya nasıl sevk edebilirim?”

…ya da sadece başka birinin sizin için bir şey yapmasına (bu sizin hakkınızda konuşmak da olabilir, insanları size yönlendirmek de) ihtiyaç duyduysanız…

…DOĞRU YERDESİNİZ!

İste ve Yap Size Günlük Yaşamda ve İş Hayatında Nasıl Yardım Edecek

 

New York Times’ın çok-satan yazarı Dan Pink’in söylediği gibi, “bilimin söyledikleri ile ticaretin yaptıkları arasında uçurum vardır.”

 

Ben bu uçuruma bir köprü kurmak için buradayım.

 

Bugünün dünyasında tüm pazarlar inanılmaz derecede kalabalık. Ortada –çok büyük de olsa– bir tek pasta var ve herkes ondan bir dilim hatta bir parmak almaya çalışıyor. Bu kıyasıya rekabet içinde İNTERNET ve SOSYAL MEDYA kavramları ortaya çıkarak, oyunun tüm kurallarını altüst etti.

 

İnancıma göre artık girişimcilerin ve yöneticilerin çok usta birer ikna edici (siz pazarlamacı da diyebilirsiniz), reklamcı ve satıcı olmaları, ve işletmelerini pazarda öne çıkarmaları gerekiyor.

 

Bir işi – işletmeyi yürütürken buna nasıl vakit bulabileceksiniz… üstelik tam zamanlı bir şekilde çalışırken… ve bir aileye bakarken?

 

Onlarca kitabı, akademik araştırma raporlarını kurcalamak, pazarlama sitelerindeki -çoğu yabancı sitelerden dümdüz çeviri olduğu için- aşina olmadığınız ve benimseyemediğiniz bir üslupla anlatılmış stratejilerle vaktinizi harcamak yerine…

iste ve yap en iyi kişisel pazarlama web sitesi, web sitenize para kazandıran adam yahya karaoğullarıl

…İste ve Yap’a abone olun (ücretsizdir), ve doğruluğu KANITLANMIŞ taktikler ve stratejiler elde edin. New York Times’ın en çok satan yazarlarından, dünyaca ünlü akademik araştırmacılardan, dünyanın en büyük ve en yüksek kazançlı şirketlerinin danışmanlarından elde ettiğim taktikler ve stratejilerden bahsediyorum.

Şimdi Abone Olun

Mail Servisim ve Formum güncelleniyor; yeni form yakında burada. Takipte Kalın!

 

Ve işin en güzel tarafı da ne biliyor musunuz? Ben topladığım bu bilgi ve belgeleri en uygun biçimde derleyip özetleyerek, sizin için kolay okunur, anlaşılır ve uygulanabilir hale getiriyorum. Fazlalıkları çıkararak, size sadece tam olarak neyin işe yaradığıyla ve bunu kendi hayatınıza ve işinize nasıl uygulayabileceğiniz ile ilgili kısmı sunuyorum.

 

İsteveyap.com İçeriği

(Blog, Podcast ve Videolar)

 

İste ve Yap gelişen (ve hızla büyümekte olan) bir girişimci platformudur… daha başarılı… daha verimli… daha ikna edici… ve hep DAHA fazlası olmak isteyen girişimcilerin platformu. İste ve Yap’ta üç ana içerik bulunuyor. Blog makaleleri, podcast (sesli kaynaklar) ve videolar. Ücretsiz email bültenine abone olduğunuzda, tüm bu içeriklere ek olarak sadece email abonelerimle paylaştığım bazı özel materyallere de erişim hakkı kazanacaksınız –  e-kitaplar, özel makaleler gibi (evet, bülten abonelerime daha ayrıcalıklı davrandığımı itiraf etmeliyim).

 

Türkçe içerikli kaynaklarda bulamayacağınız kadar kıymetli ve geniş bir içeriğe sahip olan İste ve Yap‘ta internet ve sosyal medyayı günlük yaşamınızda ve iş hayatınızda nasıl keyifli bir başarı unsuru haline getireceğinizi öğrenebileceksiniz. Tek yapmanız gereken özel email listeme dahil olmak.

 

Ne Yapıyorum?

 

Ben “İste ve Yap” ın kurucusuyum. Aynı zamanda bir eğitmen, web içerik danışmanı ve yeni nesil pazarlama aşığıyım.

 

Bir niş üzerine (moda ve bayan portalı) başarılı bir web sitesi ve birkaç blogdan sonra, en sevdiğim şeye geri döndüm: Online İş Kurma, Tanıtım ve Pazarlama.

 

Pazarlama yaklaşımımın etkili olduğunu göreceksiniz. Bu yaklaşımı geçtiğimiz birkaç yıl içerisinde geliştirdim ve hala üzerine koymaya çalışıyorum. Bu gelişim bana yüksek trafikli popüler web siteleri ve bloglar üretmede yardımcı oldu.

 

Özellikle edindiğim özel bilgileri, odaklı pazarlama (dönüşüm oranları, akademik araştırmalar ve kişisel vaka çalışmaları) ve içerik pazarlaması alanlarında trafik çekme, müşteri cezbetme ve online ürün satma amaçları için kullanıyorum.

 

Eğer kullandığım taktiklerden bazılarını öğrenmek isterseniz tüm yapmanız gereken aşağıya email adresinizi girmek ve “kaydol” butonuna tıklamak.

 

Mail Servisim ve Formum güncelleniyor; yeni form yakında burada. Takipte Kalın!

 

Yahya Karaoğulları Kimdir?

yahya karaogullari hakkındaMerhaba, ben Yahya Karaoğulları. İskenderun’da doğdum, İzmir’de büyüdüm ve birkaç yıldır da Denizli’de yaşıyorum. Öğretmen bir eşim ve bir de minik oğlum var.

 

Foça Cemil Midilli Lisesi ve Mersin Üniversitesi Turizm İşletmeciliği mezunuyum. 12 yıl turizm sektöründe çalıştım ve komilikten başlayarak, resepsiyonistlik, tur ve transfer rehberliği, bölge operasyon sorumluluğu ve halkla ilişkiler müdürlüğüne giden bir süreçte çeşitli departmanlarda görev yaptım. En önemli tecrübelerimi yıllarca seyahat sektörünün devlerinden olan Vasco Turizm‘de çalıştığım yıllarda yaşadım. Bu sektörün büyüklüğünü, önemini ve inceliklerini orada öğrendim.

 

Bir de Marmaris’in en güzel koylarından biri olan Çiftlik Koyu‘ndaki bir yat kulübü işletmesinde iken, Türkiye’nin en önemli denizcilerinden biri olan ve “dünyayı yatıyla dolaşan adam” ünvanını genç yaşta elde eden sayın Cumhur Gökova‘nın da ekibiyle katıldığı bir Yat Yarışını organize etmiş olmanın ve onlara ellerimle kupalarını takdim etmiş olmanın gururunu da tattığımı eklemeliyim.

 

Turizmin coşkunluğundan sıyrılıp orta şeker bir Anadolu kenti olan Denizli’ye (şimdi o da “büyükşehir” oluyor ..oldu) yerleşince ise, eğer yapmasaydım hayatım boyunca içimde bir ukde olarak kalacak olan ve çok kutsal bulduğum bir mesleği, öğretmenliği icra etme fırsatı buldum. Bir ilköğretim okulunda İngilizce Öğretmeni oldum; bunun için dönemin Honaz İlçe Milli Eğitim Şube Müdürüne minnettarım. Ardından bu kez Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bir kız teknik ve meslek lisesinde görevlendirildim. Öğretmenlik gerçekten harika bir şey; bu mesleği icra ederken duyduğum hazzı anlatmam zor. Bilmem bir daha nasip olur mu ama olursa seve seve yapacağımdan eminim..

 

Artık özel işlerimle (kişisel & ticari web içerik danışmanlığı) ve bloglarımla ilgileniyorum. Web dünyasında edindiğim tecrübeleri okurlarımla paylaşmayı ve internet üzerinden gelir elde etmek isteyen bireylere ve işletmelere yardımcı olmayı seviyorum.

 

Sevgiler..

≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈

“İlle de yayınlayın hocam” diyen öğrencilerimden :)

Merhaba öğretmenim, merhaba abim.. Sizinle Denizli İMKB Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nde tanıştık. İlk gün, dün gibi aklımda hâlâ.. Sizin o güler yüzünüzü, eğlenceli yönünüzü unutmak mümkün mü ki?

Bir ögretmen olarak (bütün samimiyetimle söylüyorum) kötü yönünüzü görmedim. Siz bize her zaman bir abi kadar yakın oldunuz. Bu yüzden sizi çok sevdik ve unutamadık.

Bize çok şey kattınız; sabretmeyi, alttan almayı ögrettiniz. Siz hep düşünerek hareket ettiginiz için bizi üzecek hiçbir şey yapmadınız. Bu söz konusu bile olamaz.. Size karşı güvenimiz sonsuz, bu da size olan sevgimizden kaynaklanıyor.

Bizim için özel bir şey yapmasına gerek yok; bizim sevgimizi, saygımızı, güvenimizi kazanan bir kişilik daha başka ne yapabilir ki.. Zor bir durumda tabii ki kendisinden yardım isterim. Çünkü onu bir abi yerine koymuşum, inanıyorum ki o da elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışacaktır. Beraber bir restaurant, cafe ya da ne bileyim bir pastahane açabiliriz hocam aklınızda bulunsun..

Son olarak; siz dünya tatlısı, harika bir sese sahip, komik, eğlenceli, güvenilir, iyi kalpli, yardımsever, dürüst bir insansınız.
Her şey gönlünüzce olsun, kendinize iyi bakın…  Miray Elçi

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Sizinle okula geldiğiniz zaman bizim dersimize girdiğinizde tanışmıştık; hatta o derse geç kalmıştım çok iyi hatırlıyorum. Siz benim için bir hocadan öte olmuştunuz. Bunu daha ilk derse girdiğiniz zaman bize belli ettiniz zaten. Kötü yanınızı bugüne kadar hiç görmedim, ki olduğunu da sanmıyorum zaten; siz herşeyinizle mükemmelsiniz.

Bana -yani bize- kattıklarınızdan bahsedecek olursak, gerçekten siz bize çok şey kattınız, çok şey öğrettiniz, okulu sizin sayenizde sevdim diyebilirim. Perşembe günleri okula gelmem için bir sebeptiniz benim için.. Siz hiç bir zaman bizim kötülüğümüzü istemediniz, hep bizden yana oldunuz, hiç bir zaman bizi üzmediniz; ama biz sizi istemeden üzdüysek affola.. ve size güvenim gerçekten sonsuz hep de öyle kalacak.

Bize hayatı anlattınız.. zorluklarını anlattınız.. yeri geldiğinde bir abi oldunuz.. Zor duruma düştüğüm zamanda mutlaka sizden yardım isterim ama ben sizi sadece zor zamanda hatırlamam.. daha doğrusu ben sizi hiç unutmam. Ortak birşeyler yaparsak orada yer alması gereken ilk kişi zaten sizsiniz. Aklımda en çok kalan özelliğiniz de hiç bir zaman ayrım yapmamanız, herkese adaletli davranmanız.. Sizi hiç unutmayacağız hocam… Hasret Taşan

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

O’nu tanıyalı çok uzun bir süre olmadı ama benim için hayatımda çok önemli bir yeri oldu. Sürekli yanımda oldu, beni anlamaya çalıştı, dinledi.. Benim için en önemlisi de bana güvendi ve hâlâ beni dinliyor.. ve moral vermeye çalışıyor.. Sizi çok seviyorum Yahya Hocam..Perihan Sağlam

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Hocam sizinle tanıştığımız günü çok iyi hatırlıyorum. İlk kapıdan girdiğinizde anlamıştım zaten samimi ve iyi biri olduğunuzu. Siz bi abi gibi oldunuz, ben sınıfta ağladığımda babamın yapmadığını siz yaptınız; yani beni dinlediniz ve yardım ettiniz. İşte bu yüzden yeriniz bende çok ayrı. Her ne kadar bana emo deseniz bile ;)

Gitmenizi hç istememiştik ve çok üzülmüştük ama kadermiş işte.. Sizinle az bi süre geçirsekte o zaman içerisinde kötü bi gün hatırlamıyorum, yaşatmadınız zaten her zaman destek çıktınız. Neyse yine çok konuştun diceksiniz :) Sizi untmyacağz, sizi sewiyrz HOCAM <3 Ceylan Kozalı